Jdi na obsah Jdi na menu

BĚH NA KARLŠTEJN - 43. ROČNÍK

19. 11. 2014

Běh na Karlštejn se letos poběží už po 43. Propozice pro běh samotný hledej na webu vodáckého oddílu, tedy www.ovt.estranky.cz

Běží se z od tramvajové smyčky v Braníku před vlakovým nádražím. Trasa je značená, nováčci se zpočátku drží veteránů a občas někdo zakufruje. To aby měl potom co vyprávět a pozná se podle čáry „ponoru“ do ornice. Běhá se to pod 2 hodiny a slušné časy jsou i pod 3.

Fotky z loňska najdeš na http://www.ovt.estranky.cz/fotoalbum/ostatni-akce-ovt/beh-na-karlstejn-2013/

Pro ty z nás, kteří v přespolním běhu nenacházejí uspokojení, ani sílu a motivaci k takovým výkonům se nabízí varianta turistická, tedy pěšky.

S výhodu se dá nadjet závodníkům vlakem do Černošic. A chceš-li se na trase potkávat se závodníky tak vyraž ze Smíchova v cca 8:30. V tomto čase je zahrnuta i návštěva velmi důležitého bodu trasy, a to sice cukrárny hned od vlaku přes ulici. Po doplnění energie se vydej po modré turistické značce směr Vonoklasy. A právě odtud už je trasa společná červená s běžci. Průběžně podpoř probíhající.

michal.jpg

Po překonání kaňonu Karlického potoka pokračuj na Mořinku. Odtud už tě budou častěji předbíhat vodáci a povedou tě do cíle, tedy do hospody na Karlštejně. Celkem je to 12 km, cca 3 hodiny (+ cukrárna + hodpoda a je tma)

V příjemném restauračním prostředí můžeš obdivovat lýtka běžců i běžkyň, a pokud půjdeš svižně, tak ještě stihneš vyhlašování vítězů.

Vlaky do Prahy jezdí skoro jako tramvaj, takže jízdním řádem se ani moc trápit nemusíš.

NAPADLO TĚ TEĎ S KÝM TAM JÍT? TAK ZAVOLEJ!