Jdi na obsah Jdi na menu

TURISTICKÝ ODDÍL MLÁDEŽE - T R I L O B I T

17. 5. 2014

TOM – Turistický Oddíl Mládeže – pro znalé šifra zachování skautského oddílu vzniklého v krátkém období let 1968 a 1969.

untitled-3.jpg

 

Oddíl je veden v duchu skautský ideálů a dovedností. Základem je celoroční činnost  s letním táborem za zcela přírodních podmínek bez elektřiny, mobilů a kuchařek.

 

 

Po návratu svobody po roce 89 si oddíl ponechává v rámci naší TJ označení TOM, ale současně je registrován v Junáku – svazu skautů a skautek ČR. Jmenovitě 157. oddíl Jelenů, 257. oddíl Bobrů, 357. oddíl Medvědů a jeden oddíl 457. rangers - rovers Šišky.

p7300297.jpg

Oddíly se pravidelně scházejí ve vlastní klubovně v loděnici TJ Kotva Braník a využívají další možnosti areálu počínaje uložením svých lodí přes hřiště, tělocvičnu a saunu.

V každém ze třech základních oddílů (Jeleni, Bobři, Medvědi) působí společně kluci a holky ve věku od 6 do 18 let. V oddíle Šišek se pak scházejí dospělí členové, kteří v předchozích letech sami prošli některým z oddílů našeho střediska. Dnes mají naprosto samostatný program a třem základním oddílům pomáhají tam, kde je potřeba.

 

 

 

 

dscn0260.jpg

Kromě pravidelné středeční činnosti se všechny oddíly během roku zúčastňují společně, jednou za dva až tři týdny, jednodenních výprav. V letních měsících je pořádáno i několik dvoudenních výprav včetně splutí některé z jednodušších řek většinou v okolí Prahy na laminátových pramicích.

 

 

Celá činnost je potom doplněna v období jarních prázdnin o týdenní lyžařský výcvik na některých českých horách a v létě pak především třítýdenním podsadovým táborem na Kraslicku v Krušných horách, kam jezdíme již několik let.

img_6425.jpg

 Oddíl přijímá nové členy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODDÍLOVÉ STRÁNKY

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář